Forskolina opinie recenzje – Wyciąg z pokrzywy indyjskiej a odchudzanie.

Czym jest pokrzywa indyjska?

Pokrzywa indyjska rośnie w klimacie subtropikalnym. Najczęściej można ją spotkać w krajach azjatyckich (Tajlandia, Sri Lanka, Birma). Wyglądem bardzo mocno przypomina naszą polską pokrzywę. Jego dostępność jest dość  duża w aptekach oraz suplementach diety. Jej popularność daje nam sporą dostępność.

Forskolina
pokrzywa-indyjska-liście

Ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej od wieków wykorzystywany był w indyjskiej medycynie tradycyjnej. Hindusi stosowali ją do leczenia schorzeń układu krążenia, oddechowego oraz moczowego. Wyciąg ten znalazł swoje zastosowanie, także w medycynie współczesnej zyskując dobre opinie i recenzje.

Badania nad własnościami pokrzywy indyjskiej prowadzono już od początku XX wieku. Najważniejsza substancja czynna, którą wyodrębniono w tej roślinie, nazwano forskolina na cześć botanika Petera Forskala, pracującego przy tym projekcie badawczym.

Jak pokrzywa indyjska wspomaga odchudzanie?

Najważniejszą częścią pokrzywy indyjskiej jest jej korzeń. Zawiera on aktywne substancje, które wpływają korzystnie na pracę całego organizmu. Właściwości tej egzotycznej rośliny wykorzystywane są m.in w leczeniu alergii, łuszczycy oraz dychawicy oskrzelowej.

Wyciąg z pokrzywy indyjskiej bywa także dodawany do składu suplementów diety. Forskolina ma za zadanie hamować łaknienie oraz dostarczać energii. Działa także  regulującą na pracę hormonów, szczególnie tarczycy, która jest odpowiedzialna za przemianę materii oraz ogólną opinią i recenzja także sprawność organizmu.  Tarczyca odgrywa też ogromną rolę w procesie odchudzania, ponieważ – jak potwierdzają badania – im sprawniej funkcjonuje tarczyca, tym więcej tkanki tłuszczowej może być spalonej.

forskolina

Forskolina w suplementach diety

Środki odchudzające wykorzystują pokrzywę indyjską głównie ze względu na forskolinę. Sama substancja jest bezpieczna i nie zbadano negatywnych skutków jej stosowania. Jednym z suplementów mających w składzie wyciąg z coleus forskohli jest Forskolin. Poza ekstraktem z pokrzywy indyjskiej w preparacie znajdują się jeszcze składniki takie jak: szafran, ketony malinowe oraz zielona kawa.